Puck Pieterse Mistrzynią Europy XCO 2023!

25 czerwca na nowej trasie w Krynicy-Zdrój rozegrany został wyścig o tytuł Mistrzyni Europy XCO w kategorii Elity kobiet w ramach Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023.

0

Po niesamowitym wyścigu złoty medal Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska i tytuł Mistrzyni Europy zdobyła aktualna liderka Pucharu Świata Puck Pieterse (Królestwo Niderlandów). Srebrny medal przypadł Austriaczce Monie Mitterwallner. Po wyrównanej walce przez cały wyścig na zmoczonej opadami z ostatnich dni trasie brązowy medal wywalczyła Szwajcarka Sina Frei.

Najlepsza z Polek – Aleksandra Podgórską – zakończyła rywalizację na dobrym – 21. miejscu. Na 33. miejscu na liście wyników zameldowała się Paula Gorycka. Na kolejnych pozycjach z naszej licznej reprezentacji wyścig ukończyły:

Zuzanna Krzystała – 35. miejsce

Klaudia Czabok – 36. miejsce

Gabriela Wojtyła – 39. miejsce

Klaudia Cichacka – 52. miejsce

Karolina Mikołajewska – 53. miejsce

Antonina Białek po defekcie roweru niestety nie zdołała ukończyć rywalizacji.

PEŁNE WYNIKI

Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantkom! O godzinie 14:15 wystartuje wyścig Elity mężczyzn, w którym reprezentować nas będą: Paweł Bernas, Filip Helta, Maciej Jeziorski, Krzysztof Łukasik, Karol Ostaszewski, Karol Rożek, Michał Topór, Bartłomiej Wawak. Transmisja na kanale Eurosport 1 oraz w aplikacjach player i TVP Sport.