OGIEŃ W KRAINIE JEZIOR: OLSZTYN CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

0

Nie ma, że wakacje. Nie ma, że urlop. Nie ma, że laba, że słońce, że plaża. Wybierając się na maraton u Cezarego Zamany, trzeba liczyć się z poważnym wydatkiem energetycznym. Ostre pedałowanie po wybornie wytyczonych single trackach to spalanie kalorii w ilościach już nie hurtowych, a przemysłowych. Przekonali się o tym wszyscy ci, którzy w niedzielne przedpołudnie wyruszyli na trasę olsztyńskiego maratonu. O przyspieszone tętno zadbały terenowe przeszkody, którymi upstrzone były zwłaszcza te najbardziej wymagające dystanse: Pro i ½ Pro. To tam tego ognia było najwięcej i to kolarze pokonujący te dystanse finiszowali najbardziej zmęczeni.

Najwięcej siły na dystansie Pro zachował Radomir Chmiel (Michelin Team), który na metę dotarł z czasem 02:39:56. Wywalczył największą w tym sezonie przewagę nad drugim kolarzem – Tomaszem Skalskim (Evanlite), który zameldował się z czasem 02:48:18. Trzeci był Przemysław Michalczyk (Evanlite, 02:48:19). Na dystansie ½ Pro wśród pań bezkonkurencyjna była Maja Bużycka (More Women’s Team / Natural Epo Dashrade RT), która potrzebowała 02:21:53, by dotrzeć na metę. Na drugim i trzecim miejscu zameldowały się zawodniczki SuperDrob Bike Team: Bożena Wachnik (02:21:53) oraz Alicja Fedejko (02:22:26). Najszybszym kolarzem na dystansie ½ Pro był Wojciech Kowalczyk (SISU-OWB rowertour.com), który finiszował z czasem 01:41:29. Drugi był Michał Wyżlic (kolarski.eu, 01:41:38), a trzeci Bartosz Naczk (kolarski.eu, 01:41:43).

„Maratonem w Olsztynie kontynuujemy nasze wakacyjne starty peletonu Mazovii. Przed nami teraz kulminacja, czyli czterodniowe zmagania w ramach Gwiazdy Północy. Przenosimy się do mojego rodzimego Ełku i odkrywamy polodowcowe szlaki w Prostkach i Starych Juchach. Zapowiada się bardzo interesująco. A to, jak pasjonujące jest ściganie się na północy Polski, widać było już w Olsztynie” – podsumowuje Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Warto dodać, że rozgrywający się w Ełku pierwszy etap Gwiazdy Północy to jednocześnie szósta w tym sezonie edycja Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Współorganizatorem zawodów w Olsztynie był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Honorowy patronat nad maratonem objął Prezydent Olsztyna, dr Piotr Grzymowicz. Na samym maratonie zawodników dopingował, mimo ulewnego momentami deszczu, Wiceprezydent Olsztyna Ryszard Kuć.

Zapisy na zawody Ełk Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają. Zapisać się można online (//sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/179), a także w dniu maratonu (czyli w sobotę 14 sierpnia) w biurze zawodów. Zapisy trwają też na czterodniową Gwiazdę Północy (//sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/203)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here