Puchar Czech Zadov | komentarze postartowe zawodników kadry U17

0
fot. Radosław Gułaj

Podczas minionego weekendu zawodnicy kadry Polski U17 (kat. junior młodszy i juniorka młodsza) reprezentowali biało-czerwone barwy na Pucharze Czech w Zadovie.

Skład kadry na zawody w Czechach był następujący:

Bodkowska Sara (KS Luboń Skomielna Biała)
Mazurkiewicz Hanna (Warszawski Klub Kolarski)
Klaus Kamila (Kamyk Radzymin MTB Team)
Doppke Kacper (K.S Klif Chłapowo)
Półchłopek Jakub (KS Luboń Skomielna Biała)
Hankus Piotr (Pho3nix Cycling Team)
Bakalarz Szymon (UKS Dream-Bike Bielawa)

Poniżej komentarze postartowe kadrowiczów:

Hanna Mazurkiewicz – 20 miejsce

„Trasa była techniczna i bardzo mi się podobała. Dzięki przejechaniu jej wcześniej z kadrą i trenerem Maćkiem Jeziorskim, opanowałam każdy element techniczny. Pogoda dopisała, tym razem obyło się bez deszczu. Wyścig bardzo różnił się od tych w Polsce, było znacznie więcej zawodniczek na starcie, co wiązało się ze startem z dalszych pozycji. Trasa na wysokości 1000 m.n.p.m też nie ułatwiała zadania, a w kilku miejscach było sporo biegania. Na każdym okrążeniu starałam się skupić na płynności jazdy i dobrym przejechaniu wszystkich elementów technicznych.”

Sara Bodkowska – 22 miejsce

„Był to mój pierwszy start w barwach narodowych z czego jestem bardzo dumna, że w ogóle miałam taką okazję mieć orzełka na piersi! Po małych problemach na trasie (lekka kraksa na starcie i na drugiej rundzie odkręciło mi się koło) dojeżdżam do mety na 22 miejscu startując z ostatniego rzędu.

Trasa bardzo mi się podobała. Były długie podjazdy po korzeniach, niezbyt wysokie dropy i fajne rockardeny (nawet jeden z nich był pod górę). Wyścig zaliczam do bardzo udanych i nie mogę się już doczekać kolejnych.”

Kamila Klaus – DNF

„Pierwszy wyjazd kadrowy w tym roku już za mną. Start w barwach narodowych był dla mnie zaszczytem i chciałam pokazać się z jak najlepszej strony. Była dyspozycja, dobry start i równa, szybka jazda. Niestety chwilowa dekoncentracja kosztowała mnie jazdę nie do mety, tylko pod rentgen. Na szczęście nic strasznego się nie stało i jestem zdeterminowana aby pokazać na co mnie stać w kolejnych startach.”

Jakub Półchłopek – 17 miejsce 

„Do Zadova przyjechaliśmy dwa dni przed wyścigiem, więc był czas żeby dobrze oswoić się z trasą. Na rundzie było mnóstwo korzeni i kamieni, nie brakowało również fajnych elementów technicznych.

Na starcie w mojej kategorii stanęło ponad 100 zawodników z różnych krajów. Ustawiony zostałem na 54 pozycji, czyli w okolicy 7-8 rzędu. Start jak dla mnie był pechowy, ponieważ stojący przede mną zawodnik z Czech urwał łańcuch skutecznie mnie blokując. Kosztowało mnie to utratę około 20 miejsc. Pierwsze okrążenie było bardzo chaotyczne z powodu przepychania się do przodu, ale z każdą kolejną rundą jechało mi się coraz lepiej. Przesuwając się cały czas do przodu wyścig kończę na 17 miejscu z czego jestem zadowolony, lecz wiem że stać mnie na dużo więcej.”

Kacper Doppke – 26 miejsce

„Start dobry, przebijanie się do przodu…techniczne elementy nie sprawiają mi większej trudności. Niestety na drugim okrążeniu trochę nieuwagi i przebijam oponę na rockgardenie, ale szybko staram się dojechać do boksu na zmianę koła (podziękowania dla Janka Miazka) i ruszam dalej nadrabiając to, co straciłem w boksie. Ostatecznie wyścig kończę na 26 miejscu. Z wyścigu jestem zadowolony.”

Piotr Hankus – 46 miejsce

„Puchar Czech w Zadovie był udany, ale w trakcie wyścigu katar i uczulenie dawały się we znaki. Zatkany nos nie pozwolił mi dać z siebie 100 %, a na ostatnim okrążeniu zaliczyłem lekki upadek zahaczając pedałem o korzeń i wyprzedziło mnie kilku rywali. Trasa była techniczna, zjazdy i dropy były trudne, przez co wiele osób traciło kontrolę nad rowerem.
Długi podjazd zaraz po zjeździe był za to dla mnie czymś co nie za bardzo lubię. Dojechałem na 46 miejscu. Jestem bardzo zadowolony z tego, że mogłem wystartować w barwach Polski i reprezentować swój kraj.”

Szymon Bakalarz – 61 miejsce

„Start o 9.30 z ostatniej linii. Zostaję wyczytany jako jeden z ostatnich zawodników (102). Po starcie uczestniczę w kraksie i tracę dużo cennych sekund. Dalej staram się jechać równo, stopniowo wyprzedzając zawodników z Czech. Na metę wjeżdżam jako 61 zawodnik, z czego jestem zadowolony. Podziękowania dla Polskiego Związku Kolarskiego za możliwość udziału w zawodach.”

Teraz wszystkich zawodników z kategorii junior młodszy czekają starty kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Szwajcarii. Wyniki z Pucharów Polski w Jeleniej Górze oraz Wałbrzychu, a także Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zadecydują o tym, kto otrzyma powołanie.

Zmagania kadry Polski możecie śledzić na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here