LOTTO Poland Bike Marathon w Jabłonnie | podsumowanie

0
fot. Poland Bike

To jedna z najbardziej urokliwych lokalizacji LOTTO Poland Bike Marathon. Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, czwarty raz z rzędu odwiedził podwarszawską Jabłonnę. Frekwencja imponująca. Na terenie zabytkowego Pałacu w Jabłonnie stawiło się aż 500 miłośników dwóch kółek. Potężny peleton!

–  Jabłonna to miejsce doskonale znane i lubiane przez kolarzy, zwłaszcza amatorów MTB – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Piękna lokalizacja kolarskiego miasteczka, bo Pałac w Jabłonnie to jedna z historycznych perełek Mazowsza. Stąd tylko krok na niezwykle atrakcyjne i techniczne rowerowe szlaki w Lasach Chotomowskich. Tam też wiodły trasy LOTTO Poland Bike Marathon w Jabłonnie.

Na dystansie MAX (46,5 km) wygrał Artur Mioduszewski (Damovo Bike Team), który na finiszu wyprzedził Łukasza Góralewskiego (KK Catena Wyszków) i Łukasza Woźnicę (Damovo Bike Team). Wśród kobiet zwyciężyła Urszula Luboińska (Trezado WolfPack), przed Magdaleną Wiesiołek (Retro Stork Team) i Katarzyną Jedynak (LKK LUKS Sławno).

Trasę MINI (27 km) najszybciej pokonało trzech uciekinierów: Patryk Białek (Kamyk Radzymin MTB Team), Artur Sienkiewicz (Wieliszew Heron Team) i Adrian Kuczyński (KK Catena Wyszków), wspólnie wjeżdżając na metę. W rywalizacji kobiet triumfowała Malwina Krzyczkowska (RK Exclusive Doors MTB Team), przed Oliwią McFarlane (RTI Racing Team) i Barbarą Marcelewicz (Marceli Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9 km). Wygrał Fabian Mucharski, przed Tymoteuszem Dudkowskim (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team) i Dawidem Kaszewskim (UKK Huragan Wołomin), a wśród dziewcząt zwyciężyła Zuzanna Gancarz (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Sandrą Nygą (Serock) i Adą Kuflikowską (Bike Fun Legionowo). Swoje wyścigi Mini Cross miały też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM najlepszy był Damovo Bike Team, przed KK Catena Wyszków i Retro Stork Team, natomiast punktację MINI TEAM wygrał KK Catena Wyszków, przed Damovo Bike Team i Kamyk Radzymin MTB Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i UKK Huragan Wołomin, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Dudkowscy, przed Wróblewskimi i Jedynakami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Jabłonnie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Jabłonna, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Jabłonnie, Pałacem w Jabłonnie, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Wójt Jabłonny i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Gmina Jabłonna i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na Mazowszu. Kolejne wyścigi już w niedzielę 1 maja w podwarszawskiej gminie Żabia Wola. Kolarskie miasteczko znajdzie się przy Szkole Podstawowej w Ojrzanowie. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here